Doprava zdarma 20 míst osobního odběru Nábytek na míru Montáž a výnos nábytku
MAXI akce Interion
volejte   608 00 37 38

Zahradní nábytek z eukalyptového dřeva

Eukalyptus je původně australská dřevina, která se rozšířila v celém světě. Mimo výrobu nábytku se využívá i pro výrobu papíru. Jedná se o velmi tvrdou dřevinu s vysokou hustotou. Při odpovídající údržbě je odolný povětrnostním vlivům a i ve venkovním prostředí má životnost mnoho let.

Eukalyptus je tropické, tvrdé a velmi odolné dřevo, které má jako nové medově hnědé zbarvení. V případě, že o něj nebudete nijak pečovat, mění postupem času účinkem okolních povětrnostních vlivů tuto barvu na stříbrnošedou patinu, která je jedinečným výsledkem působení slunce, deště, mrazu a větru (eukalyptové dřevo je vůči těmto povětrnostním vlivům zcela odolné a výše uvedená změna barvy nijak neovlivňuje vlastnosti tohoto dřeva). Po určité době tato stříbrno-šedá patina přechází v nepravidelné temně šedé zbarvení, pokud zůstává dřevo bez jakéhokoliv ošetření.

K čištění dřeva doporučujeme používat speciální přípravek TEAK CLEANER, který je velice účinný a výrazně oživuje teakové dřevo. Pro ošetřování eukalyptového dřeva doporučujeme použít speciální přípravek TEAK PROTECTOR, který je výrazně účinnější a ekologičtější než teakový olej. Před použitím přípravku TEAK PROTECTOR je doporučené vyčistit dřevo přípravkem TEAK CLEANER. Pokud se rozhodnete pro ochranu běžným teakovým olejem, používejte pouze pravý teakový olej. Je také důležité vědět, že teakový olej zadržuje částečně špínu a proto časem ztmavne. Z tohoto důvodu je nutno zbývající starý olej lehce zbrousit brusnou houbičkou a teprve pak aplikovat novou vrstvu oleje.

Obecně platí, že eukalyptový nábytek může být venku ponechán celý rok. Pokud ponecháte svůj zahradní nábytek přes zimu venku, ujistěte se, že veškeré šrouby a spoje nábytku jsou pečlivě utažené. V opačném případě může dojít k popraskání dřeva důsledkem pnutí zmrzlé vody, která by mohla snadno proniknout do prostor způsobených neutaženým kováním. Pokud se ovšem rozhodnete pro jeho uskladnění přes zimu, neměli byste ho uschovávat v teplé místnosti. Ideálním místem může být garáž, kde by nábytek mohl být v suchu a zároveň by se mu dostalo dostatečné ventilace.

Dřevo je přírodním produktem, který se i po průmyslovém zpracování stále mění a takzvaně pracuje. Důsledkem přirozeného pnutí dřeva může proto docházet k tvoření prasklin nebo mírnému křivení.

Jak pečovat o zahradní nábytek z eukalyptového dřeva>
Počet zobrazovaných produktů: Zobrazuji 11 z celkového počtu zboží 1

Nábytek Texim Burgis oválný eukalyptový rozkládací stůl

3 990,- Kč
Dodací lhůta: do tří dnů

  Eukalyptus – extrémně trvanlivé a tvrdé dřevo, vzdorující rozkladu, vysoce ceněné právě pro jeho tvrdost a pěkný design. Je zárukou dlouho...

Zahradní nábytek z eukalyptového dřeva Detail
Nábytek podle druhu
Nábytek podle místností
Informace

TOPlist