Doprava zdarma 20 míst osobního odběru Nábytek na míru Montáž a výnos nábytku
MAXI akce Interion
volejte   608 00 37 38

Ratanové židle

Židle z ratanu můžete používat uvnitř pod střechou i na zahradě. Ratanové židle mají dobrou pevnost i stabilitu, a proto jistě najdou využití i v kavárnách či restauracích.

Materiál

Ratanový nábytek špatně snáší vysokou vlhkost, může začít plesnivět, praskat a lámat se. Čas od času je třeba ho natřít tenkou vrstvou laku. Častěji je díky tomu využíván spíš v zimních zahradách a pod střechou.

Péče o ratanový nábytek

Přírodní ratan pochází z vlhkého tropického prostředí. Škodí mu tedy mráz, dlouhý pobyt na dešti, příliš suchý vzduch a také prudké střídání teplot.

Aby přírodní ratan vydržel co nejdéle, je třeba ho při delší nepřízni počasí přikrývat obalem na nábytek a na zimu vždy uskladnit pod střechou v rozumné teplotě. Opět je vhodný obal na nábytek, který ochrání ratan před prachem a nečistotami. Pokud je nábytek zaprášený, stačí jej otřít prachovkou. Při větších nečistotách můžete použít saponát a vlhkým hadříkem nečistoty umýt. Nábytek poté stačí jen nechat volně uschnout.

Pro efekt můžete přírodní ratan přetřít leštěnkou na nábytek, abyste vylepšili jeho vzhled. Jednou ročně je ideální použít lak a přelakovat loupající se nebo slabá místa laku.

Zobrazit celý text>
Počet zobrazovaných produktů: Zobrazuji 13 z celkového počtu zboží 3

Ratanové křeslo Pluto wicker mix s postrem

2 950,- Kč
Dodací lhůta: do tří dnů

Ratanové křeslo s masivní konstrukcí z přírodního ratanu a výpletem z ratanových proutků o průměru cca 3 mm. Křeslo díky své konstrukci nabí...

Ratanové židle Detail

Ratanové křeslo Gentong medové s polstrem

4 750,- Kč
Dodací lhůta: do tří dnů

Nádherné ratanové křeslo s konstrukcí z masivních tyčí z přírodního ratanu. Výplet je tvořen ratanovými proutky o průměru cca 3 mm....

Ratanové židle Detail

Jídelní židle BALI - světlý med

1 405,- Kč
Dodací lhůta: do týdne

Jídelní židle BALI ve světlé barvě, vyrobená z lehkého ratanu.

Ratanové židle Detail
Nábytek podle druhu
Nábytek podle místností
Informace

TOPlist