Doprava zdarma 20 míst osobního odběru Nábytek na míru Montáž a výnos nábytku
MAXI akce Interion
volejte   775 710 944

Pracovní židle

Pracovní židle do kanceláří, dílen, ordinací, laboratoří i pro 24 hodinový provoz. Pracovní židle si můžete vybírat ze široké škály provedení, ale také z nepřeberného množství funkcí, které usnadní Vaše pohodlí při práci.

Hlavní kategorie Židle

KOLEČKA, KLUZÁKY

Hlavními kritérii pro výběr koleček je podlahová krytina, na které bude židle používaná a požadavek na charakter pohybu, tedy na valivý odpor.

KOLEČKA PRO MĚKKÉ POVRCHY – Je to nejlevnější typ koleček, která jsou vyrobena z tvrdého plastu a většinou výrobců jsou dodávaná v základních provedeních židlí. Jsou vhodná pro použití na kobercích a linech. Častým pohybem židle však může dojít u méně odolných podlahových krytin k jejich poškození a proto doporučujeme použití vhodné podložky pod židle.

KOLEČKA PRO TVRDÉ POVRCHY – Jsou opatřena obručí z měkčeného plastu nebo gumy. Primárně jsou určena pro tvrdé povrchy jako je beton, dlažba, dřevěná či laminátová plovoucí podlaha a podobně. Nic však nebrání jejich využití i na měkkých površích, tedy tato kolečka jsou univerzální. Oba základní typy koleček mohou být navíc vybaveny plastovými blatníčky a jedním ze dvou typů brzd.

> brzda automatická – Zabraňuje nežádoucímu pohybu nezatížené židle. Pokud je židle zatížená, kolečka se odvalují volně

> brzda mechanická – Kolečka zabrzdí uživatel, většinou sešlápnutím páčky, a tyto jsou zabrzděny trvale, bez ohledu na zatížení židle, až do jejich opětovného odbrzdění uživatelem.

KLUZÁKY - Jejich použití je vhodné tam, kde je příliš lehký pohyb židle po podložce nežádoucí. Nejsou však vhodné pro použití na většině tvrdých a zejména abrazivních podlahových krytin, nebo podlahových krytin, kde hrozí poškrábání jejich povrchu. Pro jejich výrobu je použit tvrdý plast odolný proti otěru, případně kov. Povinně jsou kluzáky osazeny speciální pracovní židle s extrémní výškou sedáku, kde není použití koleček z důvodu stability možné. Kříž neboli báze Kolečka nebo kluzáky jsou osazeny v kříži, který je některými výrobci také označován jako báze. V naprosté většině případů je pětiramenný a na jeho konstrukci závisí nejen pevnost a stabilita židle, ale i její živostnost. Pro jeho výrobu může být použito několika materiálů:

PLAST – Používá se u levnějších nebo dětských židlí, je sice lehký, ale není vhodný pro větší zatížení, jeho životnost také nebývá oslnivá.

NYLON – Je to také plast, ale v kvalitnějším provedení, tedy s vyšší pevností.

HLINÍK (AL) – Přestože výrobci uvádějí jako materiál hliník, jedná se o slitiny hliníku, které mají vyšší pevnost a tedy i nosnost než plast i nylon a současně i nízkou hmotnost. Al kříže jsou používány u kvalitních židlí vyšší cenové kategorie.

OCEL – Jsou použity ocelové profily s povrchovou úpravou chromováním nebo lakováním v různých barevných odstínech. Nosnost židle pak závisí na síle stěny použitého profilu. Nevýhodou je vyšší hmotnost. Ocelový kříž je většinou používán u židlí s vyšší nosností, zařazených v nižších cenových kategoriích.

DŘEVO – Výjimečně, u luxusních manažerských křesel, může být kříž vyroben z velmi tvrdého a pevného dřeva. Důvodem pro užití tohoto materiálu je jednoznačně jeho exkluzivní vzhled. Pevnost je však při použití kvalitního dřeva srovnatelná s hliníkovou slitinou.

PÍST - Další součástí židle je plynový píst, sloužící k odpružení sedáku a zejména k jeho výškovému nastavení. Všichni výrobci používají stejné technické provedení pístu s plynovým médiem z důvodu odpružení. Rozdíly jsou pouze v designu a kvalitě provedení. Jedním z kritérií při výběru vhodného pístu může být jeho pracovní rozsah, tedy rozsah možného výškového nastavení sedáku.

MECHANISMUS - Jednou z nejdůležitějších součástí židle je její mechanismus. Jedná se o součást židle, která různými způsoby propojuje plynový píst, sedák a opěrák a má proto významný vliv na ergonomii sezení. Existuje několik základních typů používaných mechanismů, které však jednotliví výrobci označují různými, pro laika nesrozumitelnými technickými názvy a zkratkami. Níže se pokusím tuto problematiku trochu „polidštit“. Nejjednodušší mechanismus pouze kloubem spojuje sedák s opěrákem. Aretace kloubu ve zvolené poloze se provádí pevným utažením velké plastové hlavice aretačního šroubu. Některé židle umožňují navíc mechanické nastavení hloubky sedáku a výšky opěráku také pomocí ručního posunu po uvolnění plastové hlavice aretačního šroubu. Tento mechanizmus je výrobci označován jako kloubový, případně zkratkami CP nebo MEK a jsou jím vybaveny židle nižší cenové kategorie. Dalším z kategorie levnějších mechanismů je tzv. houpací nebo také relaxační mechanismus. Umožňuje sklánět sedák i opěrák vzad, do tzv. relaxační polohy, přičemž nastavení úhlu sedáku a opěráku je neměnné. Většinou lze šroubem pod sedákem nastavit sílu protiváhy podle hmotnosti uživatele. Aretace je možná v základní poloze pomocí páky pod sedákem. Sofistikovanější verze tohoto mechanismu má pro větší komfort předsunutou osu houpání a aretace je možná v několika (nejčastěji pěti) polohách. Tato verze je výrobci označována jako multiblok. Židle vyšších cenových kategorií s požadavkem na vysoký standard ergonomie sezení jsou většinou vybaveny synchronním mechanismem. U tohoto mechanismu se po uvolnění aretace mění současně sklon sedáku i úhel opěráku v předem daných ergonomických poměrech. Lze plynule nastavovat sílu protiváhy mechanismu a také je možná aretace v libovolné poloze. Vhodnější je však využít dynamických vlastností mechanismu, kdy při změně polohy sezení se židle (opěrák i sedák) automaticky přizpůsobí uživateli a nutí jej tak sedět zdravě. Židle vybavené touto mechanikou jsou vhodné i pro každodenní mnohahodinové sezení. Výrobci je také označován zkratkou SYN. Více variabilní je asynchronní mechanismus, který umožňuje nezávislé nastavení úhlu sedáku i opěráku uživatelem pomocí oddělených ovládacích pák. U některých typů je také možné nastavení síly protiváhy. Volba úhlu vzájemného postavení sedáku a opěráku je tedy zcela na vůli uživatele a nelze tak již zaručit ergonomické nastavení židle. Židle vybavené tímto mechanismem jsou vhodné pro zkušené uživatele nebo pro uživatele s individuálními požadavky. Výrobci bývá tento mechanismus označován také zkratkou ASYN.

SEDÁK - U sedáku, kromě již zmiňovaného sklonu, je pro pohodlné sezení také velmi důležitý jeho rozměr, tvar a kvalita použitého materiálu pro čalounění. Šířka sedáku je až na malé výjimky neměnná a je dána typem vybrané židle. Někteří výrobci však jsou schopni dodat židli stejného typu s několika rozměrovými velikostmi sedáku. Neméně důležitá je i hloubka sedáku, která je u některých židlí a křesel v určitém rozsahu nastavitelná oddálením sedáku od opěráku. Výrobci bývá tento mechanismus nazýván SLIDING a označován zkratkou SL. U těchto rozměrů určitě neplatí: „čím větší, tím lepší“, ale tyto rozměry by měly být přímo úměrné postavě uživatele. Sedák by měl být měkce čalouněn kvalitní pěnou, která si dlouhodobě zachová svůj tvar a pružnost. Pro čalounění kvalitních židlí je používaná PUR pěna, kterou známe z automobilového průmyslu, kde je využívaná pro výplně anatomických sedadel. Anatomické tvarování sedáku by mělo zajistit dlouhodobé pohodlné sezení a zamezit nežádoucímu tlaku na žíly a tepny nohou.

OPĚRÁK - Výška opěráku by měla odpovídat účelu použití židle. Jiný opěrák bude vhodný pro pokladní nebo laboratorní židli a jiný pro manažerské křeslo. V souvislosti s mechanismy židlí již byla zmíněna důležitost jeho správného sklonu ve vztahu k sedáku. Stejně jako u sedáku platí, že je pro ergonomii sezení je také důležitý tvar opěráku a kvalita jeho čalounění. Jak sedák, tak i opěrák by měly být tvarovány tak, aby umožňovaly změnu polohy uživatele při sezení. Opěrák by měl navíc podepírat i bederní část páteře. Velkou výhodou je stavitelná, případně nafukovací bederní podpěra označovaná také LAS - lumbar air support - vzduchový měch, umisťovaný do opěráku v oblasti beder, k individuálnímu nastavení podpory páteře, externí balónek slouží k naplnění měchu vzduchem, ventil na jeho ústí k vyprázdnění. Systém UP-DOWN je moderním mechanismem pro pohodlné nastavení výšky opěráku bez ovládacího prvku. Ozubený mechanismus umožní posun opěráku vzhůru a jeho aretaci v libovolné poloze. Teprve v horní pozici dojde k uvolnění a opěrák sjede dolů a postup nastavení lze opakovat. Tento systém je používán i pro výškově stavitelné područky a opěrky hlavy. Důležitou vlastností opěráku, je také možnost podepření hlavy v relaxační poloze, které uleví namáhané krční páteři. Toho může být dosaženo dostatečnou výškou a vhodným tvarováním opěráku, nebo jeho vybavením hlavovou opěrkou, která může být dále výškově stavitelná již zmiňovaným systémem UP-DOWN, případně nastavitelná v předo-zadním směru nebo i otočná.

PODRUČKY - Područky mohou být součástí rámu židle, ale i odmontovatelné. Jejich dotykové plochy by měly být měkké, aby nezpůsobovaly otlaky loktů a předloktí. K některým židlím, které nejsou područkami vybaveny lze područky za příplatek přiobjednat. Většinou je pak možnost výběru mezi područkami pevnými a výškově stavitelnými. U komfortních kancelářských židlí a křesel jsou většinou samozřejmostí područky stavitelné alespoň výškově. Výjimkou však nejsou ani područky stavitelné do stran, s možností naklánění, otáčení a posunu dotykové plochy. Možnost všestranného, tzv. 3D přizpůsobení područek postavě a momentálním potřebám uživatele nadále zvyšuje komfort a ergonomii sezení. Tímto jsme postupně probrali všechny důležité součásti kancelářských židlí. I při výběru kancelářské židle nebo křesla platí úsloví: „za málo peněz, málo muziky“. Proto, pokud chceme aby práce našich zaměstnanců byla efektivní nebo chceme sami při práci sedět zdravě a pohodlně, budeme asi muset sáhnout hlouběji do kapsy. Ale zdraví máme jen jedno, takže se to určitě vyplatí.

Zobrazit celý text>
Počet zobrazovaných produktů: Zobrazuji 85105 z celkového počtu zboží 307

Kancelářské křeslo DERRY TEX šedá

4 834,- Kč
skladem
Dodací lhůta: do 3 dnů

Kvalitní kancelářské křeslo v šedé barvě s nosností 120 kg

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1870 SYN MOTION

5 407,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 2-3 týdny

Moderní a velmi kvalitní kancelářská židle s podhlavníkem, ergonomicky tvarovaným opěrákem a synchronním mechanismem s čtyřnásobnou aretací....

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1870 SYN MOTION ALU

5 826,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 3-4 týdny

Moderní a velmi kvalitní kancelářská židle s podhlavníkem, ergonomicky tvarovaným opěrákem a synchronním mechanismem s čtyřnásobnou aretací....

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1970 SYN MARILYN

7 863,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 21 dní

Elegantní lehká kancelářská židle s vysokým opěrákem, vybavená synchronní mechanikou s pětistupňovou aretací a nastavitelnou silou protiváhy...

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1975 SYN MARILYN

7 532,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 21 dní

Elegantní kancelářská židle s opěrákem z vysoce funkční síťoviny ERGO FLEX, vybavená kvalitní synchronní mechanikou ZEP s pětinásobnou areta...

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle MISSOURI

4 731,- Kč
Dodací lhůta: 2-3 týdny

Lehká a pohodlná kancelářská židle s vysokým opěrákem ze síťoviny, ocelovým chromovaným rámem, leštěnou aluminiovou bází a kolečky s gumovou...

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle VIRGINIA

2 220,- Kč
Dodací lhůta: 2-3 týdny

Kancelářská židle s houpacím mechanismem a aretací. Ocelová chromovaná báze, plastové područky. Dostupné barvy: MODRÁ, ČERNÁ, ŠEDÁ a ČERVENÁ...

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle TENNESSEE

Kancelářská židle TENNESSEE
1 790,- Kč
Dodací lhůta: do týdne

Pohodlná kancelářská židle s vysokým prodyšným opěrákem a látkou na sedáku. Židle má mechanismus s nastavením síly protiváhy a bederní opěrk...

Pracovní židle Detail

Kancelářské křeslo 2424 CONCORDE

51 748,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 21 dní

Naprosto dokonalé robustní křeslo. Vhodné pro třísměnný provoz. Nosnost 159 kg. Záruka 60 měsíců.

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle ENJOY

13 732,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 21 dní

Ergonomická kancelářská a pracovní židle s prodyšným sedákem i opěrákem z kvalitní síťoviny. Široké možnosti individuálního nastavení. Záruk...

Pracovní židle Detail

Kancelářské křeslo 2438-16 MAXIMA II

46 170,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 21 dní

Naprosto dokonalé robustní křeslo. Vhodné pro třísměnný provoz. Nosnost 159 kg. Záruka 60 měsíců.

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1580 SYN GALA ALU

5 295,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 21 dní

Moderní kancelářská a pracovní židle se sedákem i opěrákem čalouněným kvalitní studenou pěnou. Široké možnosti individuálního nastavení. Zár...

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1580 SYN GALA PLUS

4 708,- Kč
Dodací lhůta: 21 dní

Moderní kancelářská a pracovní židle se sedákem i opěrákem čalouněným kvalitní studenou pěnou. Široké možnosti individuálního nastavení. Zár...

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1580 SYN GALA

4 279,- Kč
Dodací lhůta: 21 dní

Moderní kancelářská a pracovní židle se sedákem i opěrákem čalouněným kvalitní studenou pěnou. Široké možnosti individuálního nastavení. Zár...

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1580 SYN GALA NET ALU

4 729,- Kč
Dodací lhůta: 21 dní

Moderní, atraktivní kancelářská a pracovní židle s čalouněným sedákem a opěrákem z kvalitní síťoviny. Široké možnosti individuálního nastave...

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1580 SYN GALA NET

4 142,- Kč
Dodací lhůta: 21 dní

Moderní, atraktivní kancelářská a pracovní židle s čalouněným sedákem a opěrákem z kvalitní síťoviny. Široké možnosti individuálního nastave...

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1640 ASYN C ATHEA

2 738,- Kč
Dodací lhůta: 21 dní

Moderní robustní kancelářská a pracovní židle střední třídy s čalouněným sedákem i opěrákem s asynchronní mechanikou. Záruka 36 měsíců!...

Pracovní židle Detail

Kancelářská židle 1640 ASYN ATHEA

2 347,- Kč
Dodací lhůta: 21 dní

Moderní robustní kancelářská a pracovní židle střední třídy s čalouněným sedákem i opěrákem s asynchronním mechanismem. Záruka 36 měsíců!...

Pracovní židle Detail

Kancelářská pracovní židle 1700 SYN RENÉ NET ALU

3 745,- Kč
Dodací lhůta: 21 dní

Kancelářská pracovní židle atraktivního designu s čalouněným prošívaným sedákem a síťovaným vysokým opěrákem. Záruka 36 měsíců!...

Pracovní židle Detail

Kancelářská pracovní židle 1700 SYN RENÉ NET

3 186,- Kč
Dodací lhůta: 21 dní

Kancelářská pracovní židle atraktivního designu s čalouněným prošívaným sedákem a síťovaným vysokým opěrákem. Záruka 36 měsíců!...

Pracovní židle Detail

Kancelářské křeslo SONATA

Kancelářské křeslo SONATA
2 594,- Kč
Dodací lhůta: 21 dní

Kancelářské křeslo s vysokým opěrákem s aretací v základní pozici. Nosnost 100 kg.

Pracovní židle Detail
 předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další 
Nábytek podle druhu
Nábytek podle místností
Informace

TOPlist