Doprava zdarma 20 míst osobního odběru Nábytek na míru Montáž a výnos nábytku
MAXI akce Interion
volejte   608 00 37 38

Kancelářské židle

Do kanceláří, provozoven, ale i do domácností je dozajista nenahraditelná kancelářská židle, kterou naleznete v naší nabídce. Najdete zde:

  • židle jednací, zdravotní, ergonomické, pracovní nebo konferenční
  • pro práci na velmi dlouhou dobu nabízíme dokonce i židle určené pro 24 hodinový provoz.
  • Potahy židlí jsou k dostání v nejrůznějších provedeních jako jsou látky nebo ekokůže. 

Pro lepší kvalitu sedu jsou k dispozici židle s různými druhy nastavení, jako jsou nastavení výšky sedu, bederní opěrka, podhlavník, nastavení tuhosti, polohovatelné područky a podobně.

Hlavní kategorie Židle

KOLEČKA, KLUZÁKY

Hlavními kritérii pro výběr koleček je podlahová krytina, na které bude židle používaná a požadavek na charakter pohybu, tedy na valivý odpor.

KOLEČKA PRO MĚKKÉ POVRCHY – Je to nejlevnější typ koleček, která jsou vyrobena z tvrdého plastu a většinou výrobců jsou dodávaná v základních provedeních židlí. Jsou vhodná pro použití na kobercích a linech. Častým pohybem židle však může dojít u méně odolných podlahových krytin k jejich poškození a proto doporučujeme použití vhodné podložky pod židle.

KOLEČKA PRO TVRDÉ POVRCHY – Jsou opatřena obručí z měkčeného plastu nebo gumy. Primárně jsou určena pro tvrdé povrchy jako je beton, dlažba, dřevěná či laminátová plovoucí podlaha a podobně. Nic však nebrání jejich využití i na měkkých površích, tedy tato kolečka jsou univerzální. Oba základní typy koleček mohou být navíc vybaveny plastovými blatníčky a jedním ze dvou typů brzd.

brzda automatická – Zabraňuje nežádoucímu pohybu nezatížené židle. Pokud je židle zatížená, kolečka se odvalují volně

brzda mechanická – Kolečka zabrzdí uživatel, většinou sešlápnutím páčky, a tyto jsou zabrzděny trvale, bez ohledu na zatížení židle, až do jejich opětovného odbrzdění uživatelem.

KLUZÁKY – Jejich použití je vhodné tam, kde je příliš lehký pohyb židle po podložce nežádoucí. Nejsou však vhodné pro použití na většině tvrdých a zejména abrazivních podlahových krytin, nebo podlahových krytin, kde hrozí poškrábání jejich povrchu.

Pro jejich výrobu je použit tvrdý plast odolný proti otěru, případně kov. Povinně jsou kluzáky osazeny speciální pracovní židle s extrémní výškou sedáku, kde není použití koleček z důvodu stability možné.

KŘÍŽ NEBOLI BÁZE - Kolečka nebo kluzáky jsou osazeny v kříži, který je některými výrobci také označován jako báze. V naprosté většině případů je pětiramenný a na jeho konstrukci závisí nejen pevnost a stabilita židle, ale i její živostnost. Pro jeho výrobu může být použito několika materiálů:

PLAST – Používá se u levnějších nebo dětských židlí, je sice lehký, ale není vhodný pro větší zatížení, jeho životnost také nebývá oslnivá.

NYLON – Je to také plast, ale v kvalitnějším provedení, tedy s vyšší pevností.

HLINÍK (AL) – Přestože výrobci uvádějí jako materiál hliník, jedná se o slitiny hliníku, které mají vyšší pevnost a tedy i nosnost než plast i nylon a současně i nízkou hmotnost. Al kříže jsou používány u kvalitních židlí vyšší cenové kategorie.

OCEL – Jsou použity ocelové profily s povrchovou úpravou chromováním nebo lakováním v různých barevných odstínech. Nosnost židle pak závisí na síle stěny použitého profilu. Nevýhodou je vyšší hmotnost. Ocelový kříž je většinou používán u židlí s vyšší nosností, zařazených v nižších cenových kategoriích.

DŘEVO – Výjimečně, u luxusních manažerských křesel, může být kříž vyroben z velmi tvrdého a pevného dřeva. Důvodem pro užití tohoto materiálu je jednoznačně jeho exkluzivní vzhled. Pevnost je však při použití kvalitního dřeva srovnatelná s hliníkovou slitinou.

PÍST - Další součástí židle je plynový píst, sloužící k odpružení sedáku a zejména k jeho výškovému nastavení. Všichni výrobci používají stejné technické provedení pístu s plynovým médiem z důvodu odpružení. Rozdíly jsou pouze v designu a kvalitě provedení. Jedním z kritérií při výběru vhodného pístu může být jeho pracovní rozsah, tedy rozsah možného výškového nastavení sedáku.

MECHANISMUS - Jednou z nejdůležitějších součástí židle je její mechanismus. Jedná se o součást židle, která různými způsoby propojuje plynový píst, sedák a opěrák a má proto významný vliv na ergonomii sezení.

Existuje několik základních typů používaných mechanismů, které však jednotliví výrobci označují různými, pro laika nesrozumitelnými technickými názvy a zkratkami. Níže se pokusíme tuto problematiku trochu objasnit. Nejjednodušší mechanismus pouze kloubem spojuje sedák s opěrákem. Aretace kloubu ve zvolené poloze se provádí pevným utažením velké plastové hlavice aretačního šroubu.

Některé židle umožňují navíc mechanické nastavení hloubky sedáku a výšky opěráku také pomocí ručního posunu po uvolnění plastové hlavice aretačního šroubu. Tento mechanizmus je výrobci označován jako kloubový, případně zkratkami CP nebo MEK a jsou jím vybaveny židle nižší cenové kategorie.

Dalším z kategorie levnějších mechanismů je tzv. houpací nebo také relaxační mechanismus. Umožňuje sklánět sedák i opěrák vzad, do tzv. relaxační polohy, přičemž nastavení úhlu sedáku a opěráku je neměnné. Většinou lze šroubem pod sedákem nastavit sílu protiváhy podle hmotnosti uživatele. Aretace je možná v základní poloze pomocí páky pod sedákem. Sofistikovanější verze tohoto mechanismu má pro větší komfort předsunutou osu houpání a aretace je možná v několika (nejčastěji pěti) polohách. Tato verze je výrobci označována jako multiblok.

Židle vyšších cenových kategorií s požadavkem na vysoký standard ergonomie sezení jsou většinou vybaveny synchronním mechanismem. U tohoto mechanismu se po uvolnění aretace mění současně sklon sedáku i úhel opěráku v předem daných ergonomických poměrech. Lze plynule nastavovat sílu protiváhy mechanismu a také je možná aretace v libovolné poloze. Vhodnější je však využít dynamických vlastností mechanismu, kdy při změně polohy sezení se židle (opěrák i sedák) automaticky přizpůsobí uživateli a nutí jej tak sedět zdravě. Židle vybavené touto mechanikou jsou vhodné i pro každodenní mnohahodinové sezení. Výrobci je také označován zkratkou SYN. Více variabilní je asynchronní mechanismus, který umožňuje nezávislé nastavení úhlu sedáku i opěráku uživatelem pomocí oddělených ovládacích pák.

U některých typů je také možné nastavení síly protiváhy. Volba úhlu vzájemného postavení sedáku a opěráku je tedy zcela na vůli uživatele a nelze tak již zaručit ergonomické nastavení židle. Židle vybavené tímto mechanismem jsou vhodné pro zkušené uživatele nebo pro uživatele s individuálními požadavky. Výrobci bývá tento mechanismus označován také zkratkou ASYN.

SEDÁK - U sedáku, kromě již zmiňovaného sklonu, je pro pohodlné sezení také velmi důležitý jeho rozměr, tvar a kvalita použitého materiálu pro čalounění. Šířka sedáku je až na malé výjimky neměnná a je dána typem vybrané židle. Někteří výrobci však jsou schopni dodat židli stejného typu s několika rozměrovými velikostmi sedáku. Neméně důležitá je i hloubka sedáku, která je u některých židlí a křesel v určitém rozsahu nastavitelná oddálením sedáku od opěráku. Výrobci bývá tento mechanismus nazýván SLIDING a označován zkratkou SL. U těchto rozměrů určitě neplatí: „čím větší, tím lepší“, ale tyto rozměry by měly být přímo úměrné postavě uživatele.

Sedák by měl být měkce čalouněn kvalitní pěnou, která si dlouhodobě zachová svůj tvar a pružnost. Pro čalounění kvalitních židlí je používaná PUR pěna, kterou známe z automobilového průmyslu, kde je využívaná pro výplně anatomických sedadel. Anatomické tvarování sedáku by mělo zajistit dlouhodobé pohodlné sezení a zamezit nežádoucímu tlaku na žíly a tepny nohou.

OPĚRÁK - Výška opěráku by měla odpovídat účelu použití židle. Jiný opěrák bude vhodný pro pokladní nebo laboratorní židli a jiný pro manažerské křeslo. V souvislosti s mechanismy židlí již byla zmíněna důležitost jeho správného sklonu ve vztahu k sedáku. Stejně jako u sedáku platí, že je pro ergonomii sezení je také důležitý tvar opěráku a kvalita jeho čalounění. Jak sedák, tak i opěrák by měly být tvarovány tak, aby umožňovaly změnu polohy uživatele při sezení.

Opěrák by měl navíc podepírat i bederní část páteře. Velkou výhodou je stavitelná, případně nafukovací bederní podpěra označovaná také LAS - lumbar air support - vzduchový měch, umisťovaný do opěráku v oblasti beder, k individuálnímu nastavení podpory páteře, externí balónek slouží k naplnění měchu vzduchem, ventil na jeho ústí k vyprázdnění. Systém UP-DOWN je moderním mechanismem pro pohodlné nastavení výšky opěráku bez ovládacího prvku. Ozubený mechanismus umožní posun opěráku vzhůru a jeho aretaci v libovolné poloze. Teprve v horní pozici dojde k uvolnění a opěrák sjede dolů a postup nastavení lze opakovat. Tento systém je používán i pro výškově stavitelné područky a opěrky hlavy.

Důležitou vlastností opěráku, je také možnost podepření hlavy v relaxační poloze, které uleví namáhané krční páteři. Toho může být dosaženo dostatečnou výškou a vhodným tvarováním opěráku, nebo jeho vybavením hlavovou opěrkou, která může být dále výškově stavitelná již zmiňovaným systémem UP-DOWN, případně nastavitelná v předo-zadním směru nebo i otočná.

PODRUČKY - Područky mohou být součástí rámu židle, ale i odmontovatelné. Jejich dotykové plochy by měly být měkké, aby nezpůsobovaly otlaky loktů a předloktí. K některým židlím, které nejsou područkami vybaveny lze područky za příplatek přiobjednat. Většinou je pak možnost výběru mezi područkami pevnými a výškově stavitelnými.

U komfortních kancelářských židlí a křesel jsou většinou samozřejmostí područky stavitelné alespoň výškově. Výjimkou však nejsou ani područky stavitelné do stran, s možností naklánění, otáčení a posunu dotykové plochy. Možnost všestranného, tzv. 3D přizpůsobení područek postavě a momentálním potřebám uživatele nadále zvyšuje komfort a ergonomii sezení.

Tímto jsme postupně probrali všechny důležité součásti kancelářských židlí. I při výběru kancelářské židle nebo křesla platí úsloví: „za málo peněz, málo muziky“. Proto, pokud chceme aby práce našich zaměstnanců byla efektivní nebo chceme sami při práci sedět zdravě a pohodlně, budeme asi muset sáhnout hlouběji do kapsy. Ale zdraví máme jen jedno, takže se to určitě vyplatí.

Zobrazit celý text>
Počet zobrazovaných produktů: Zobrazuji 121 z celkového počtu zboží 276

Kancelářská židle FRIEMD BZJ 397

Kancelářská židle FRIEMD BZJ 397
6 328,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 2 týdny

Kancelářská židle FRIEMD BZJ 397 je v kombinaci s čalouněným sedákem a síťovým opěradlem opatřená nastavitelnou opěrkou hlavy. Židle je vyba...

Kancelářské židle Detail

Kancelářská židle KA-E240B GREY

Původní cena
3 990,- Kč
3 591,- Kč
sklademSleva
Dodací lhůta: do 3 dnů

Elegantní kancelářská židle v moderním designu. Barva židle je černá ekokůže proložená černou, bílou a šedou ekokůží. Židle máplynový píst, ...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo Wizard

3 222,- Kč
Dodací lhůta: dostupnost uvedena u variant níže

Moderní křeslo která má vyrobeno opěradlo ze síťoviny, sedák z mikrovláken, plastové područky, plastový kříž na kolečkách. Zde je možnost vý...

Kancelářské židle Detail

Kancelářská židle KA-N240 RED

Původní cena
3 590,- Kč
3 231,- Kč
Sleva
Dodací lhůta: dostupné od 19.12.2020

Kancelářská židle ze syntetické kůže v barvách černo-červená, s plyn. pístem, houpacím mechanismem, a nastavitelnými područkami....

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo PRESIDENT hnědá

9 210,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: na dotaz

Luxusní otáčecí kancelářské křeslo s regulací bederní opěrky a vysouvací opěrkou na nohy. Možnost nastavení výšky sedadla v rozmezí 50 - 60 ...

Kancelářské židle Detail

Kancelářská židle MEROPE

Kancelářská židle MEROPE - antracit
10 140,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 1-2 týdny

Kancelářská židle MEROPE v nadčasovém designu s funkcemi zaručujícími zdravé a pohodlné sezení.

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo Lord

2 990,- Kč
Dodací lhůta: do 3 dnů

Ergonomické a kvalitní kancelářské křeslo Lord. Je vyrobeno z ekokůže. Nosnost až 120 kg.

Kancelářské židle Detail

Kancelářská židle Baron

2 090,- Kč
Dodací lhůta: do 3 dnů

Kancelářská židle Baron s područkami a opěrákem z kvalitní síťoviny. Nosnost až 110 kg.

Kancelářské židle Detail

Kancelářská židle KA-E240B WT

Původní cena
3 990,- Kč
3 591,- Kč
sklademSleva
Dodací lhůta: do 3 dnů

Kancelářská židle s plynovým pístem, synchronním mechanismem a nastavitelnými područkami. Kříž a područky jsou z plastu. Potah područek, sed...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo BOSS hnědá

7 090,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: na dotaz

Luxusní otáčecí kancelářské křeslo s regulací bederní opěrky. Možnost nastavení výšky sedadla v rozmezí 46 - 51 cm, celková výška je 112 - ...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo CONSUL černá

6 920,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: na dotaz

Luxusní otáčecí kancelářské křeslo. Možnost nastavení výšky sedadla v rozmezí 46 - 54 cm, celková výška je 122 - 130 cm. Podstavec křesla j...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo DIRECTOR šedá

6 250,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: na dotaz

Luxusní otáčecí kancelářské křeslo s regulací bederní opěrky. Možnost nastavení výšky sedadla v rozmezí 47 - 56 cm, celková výška je 104 - ...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo PREMIER černá

7 040,- Kč
Doprava zdarma
Dodací lhůta: 2-3 týdny

Luxusní otáčecí kancelářské křeslo s regulací bederní opěrky. Možnost nastavení výšky sedadla v rozmezí 49 - 54 cm, celková výška je 113 - ...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo Q-136 šedá

4 270,- Kč
Dodací lhůta: na dotaz

Moderní otáčecí kancelářské křeslo s polohovatelnou opěrkou a možností nastavení výšky sedadla. Podstavec a opěradla jsou z kovu, čalounění ...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo Q-151 šedá

4 390,- Kč
Dodací lhůta: 3-4 týdny

Luxusní otáčecí kancelářské křeslo. Možnost nastavení výšky sedadla v rozmezí 50 - 58 cm, celková výška je 118 - 126 cm. Podstavec křesla j...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo Q-154 šedá

4 630,- Kč
Dodací lhůta: na dotaz

Moderní otáčecí kancelářské křeslo s možností nastavení výšky sedadla. Podstavec a opěradla jsou z kovu, čalounění je vyrobené z ekokůže v š...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo SUPRA červená/černá

4 800,- Kč
Dodací lhůta: 4-5 týdnů

Moderní otáčecí kancelářské křeslo v novodobém dizajnu s možností nastavení výšky sedadla. Čalounění je z ekokůže v barevné kombinaci červen...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo SUPRA šedá/černá

4 800,- Kč
Dodací lhůta: 4-5 týdnů

Moderní otáčecí kancelářské křeslo v novodobém dizajnu s možností nastavení výšky sedadla. Čalounění je z ekokůže v barevné kombinaci šedá/č...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo VIPER šedá/černá

4 510,- Kč
Dodací lhůta: 3-4 týdny

Moderní otáčecí kancelářské křeslo v novodobém dizajnu s možností nastavení výšky sedadla. Čalounění je z látky v barevné kombinaci šedá/čer...

Kancelářské židle Detail

Kancelářské křeslo VIPER žlutá/černá

4 510,- Kč
Dodací lhůta: 6-8 týdnů

Moderní otáčecí kancelářské křeslo v novodobém dizajnu s možností nastavení výšky sedadla. Čalounění je z látky v barevné kombinaci žlutá/če...

Kancelářské židle Detail

Kancelářská židle Q-030

2 400,- Kč
Dodací lhůta: 3-4 týdny

Stylové kancelářské křeslo s praktickými opěrkami na ruce, kovový podstavec je pochromovaný, čalounění se vyrábí z membránové tkaniny potaže...

Kancelářské židle Detail
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další 
Nábytek podle druhu
Nábytek podle místností
Informace

TOPlist