Jak vybrat barovou židli?

Jaký materiál židle vybrat?

Pokud si vybíráme barovou židli pro delší pohodlné posezení, je nejlepší zvolit čalouněný sedák. Pokud chceme židli na občasné či proměnlivé sezení nebo jako pouhý designový doplněk bytu, je ideální židle plastová. Většina barovek má chromovanou nohu z kovu, která je ve spodní části doplněna opěrákem na nohy. Při výběru materiálu je nutné sladit celou místnost a zvolit si materiál podle využití židle. Tedy pokud máme interiér ze dřeva, je vhodné vybrat židli s dřevěným sedákem ve stejné nebo vyhovující barvě. Při vybírání materiálů myslete také na využití židle. Pokud bude židle často vytížena či vybavujete stylový interiér, je ideální zvolit čalouněný pohodlný sedák. Pokud židle bude sloužit pouze na občasné sezení či jen jako designový doplněk, jsou vhodné židle plastové, které jsou tvarovány do nejrůznějších modelů, je na výběr větší množství barevných kombinací a také se snadněji udržují a zaručují stálobarevnost.

 

Kam se barové židle hodí?

Barové židle jsou vhodné především do kaváren, barů a restaurací, ale skvěle se hodí také do domácností jako doplněk k baru.

 

Jaké funkce a vlastnosti má barová židle?

Barové židle jsou většinou konstruovány tzv. na pevno – tedy sedací část je připevněna šroubem ke kovové noze. V nabídce jsou však i židle s otočnou konstrukcí, kde otáčení zajišťuje kvalitní píst s dlouhou výdrží. Velmi účelné jsou židle s nastavitelnou výškou, u kterých si můžete nastavit výšku sedu přesně dle potřebných rozměrů a nemusíte se tak vůbec omezovat. Pokud máte např. byt vybaven v ratanovém stylu, ani to není problém. Ratanové barové židle se vyrábí také, i když ne v tak velkém počtu jako ostatní.

 

Jak umístit barovou židli vůči barovému stolu?

Výška barového stolu či stolku je obvykle 110-115cm a tu je dobré dodržet, jelikož výška sedáku barových židle bývá standardně 75-80cm. Některé židle však mají nastavitelnou výšku, což je ideální pokud už máme barový stůl umístěn a dokupujeme k němu židle. Pro jednu barovou židli počítejme prostor u stolu alespoň 50-60cm.